V ďalšom prípravnom zápase cestujeme na Spiš

PRIDANÉ: 10.8.2023

Po úspešnom prvom prípravnom stretnutí nás čaká ďalšie, keď sa v piatok 11. augusta o 18:00 predstavíme na ľade Spišskej Novej Vsi. Pre bronzový tím z minulej sezóny to bude prvý prípravný zápas v sezóne.

Tím pod vedením trénera Vlastimila Wojnara prešiel menšími zmenami. Na Spiš prišli obrancovia Igor MerezhkoMartin Knižka, ktorý minulú sezónu odohral v Nových Zámkoch. Do útoku pribudli zámorskí hráči Kanaďan Olivier Archambault, Američan Todd Burgess a bývalý hráč Vítkovíc Čech Rostislav Marosz.

Zo Spiša po bronzovej sezóne odišli Hayden Verbeek, Nolan LaPorte, Peter Ordzovenský, Martin BellušMartin Réway.

Zostava HK Spišská Nová Ves:

Brankári: Marcel Melicherčík, Filip Surák

Obrancovia: Nerijus Ališauskas, Jérémy Beaudry, Šimon Groch, Martin Knižka, Ľubomír Malina, Igor Merezhko, Dávid Romaňák, Juraj Valach, Adam Žiak

Útočníci: Olivier Archambault, Dalibor Bortňák, Todd Burgess, Róbert Džugan, Matej Giľák, Lukáš Hamráček, Juraj Majdan, Rostislav Marosz, Oleksii Myklukha, Anthony Nellis, Ivan Novák, Branislav Rapáč, Martin Šuty, Michael Vandas, Lukáš Vartovník

Oceliari vyhrali svoje prvé prípravné stretnutie jednoznačným rozdielom, no súperom z Humenného chýbalo niekoľko hráčov základnej zostavy. Zápas bol premiérový pre obrancu Jakuba Hudeca (rozhovor).

HC Košice – HC 19 Humenné 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly a asistencie: 3. Pollock (sam. nájazd), 36. Jääskeläinen (Krivošík), 53. Rogoň (Lamper), 59. Krivošík (Hudec), 60. Lunter (Fejes).

Košice do toho!