V dohrávke proti Prešovu

PRIDANÉ: 28.2.2023

Po úspešnom deväťbodovom minulom týždni odohráme tri záverečné zápasy základnej časti. Prvé stretnuite odohráme v stredu 01. marca, keď v dohrávke 26. Kola Tipos extraligy privítame o 17:30 v Steel Aréne HC MV Transport Prešov. Kým naši Oceliari majú ešte šancu zabojovať o prvé miesto, Prešov rieši opačné problémy a bude sa chcieť zachrániť v Tipos extralige.

Pred koncom prestupového obdobia z tímu Prešova  odišli americký útočník J.C. Campagna, ktorý prestúpil do nemeckého EHC Freiburg a Ján Sýkora, ktorý sa stal hráčom prvoligového tímu Vlci Žilina. Do mužstva už neprišli žiadne posily.

Najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom Prešova taktiež zároveň aj celej Tipos extraligy je americký útočník Max Gerlach. V 47 stretnutiach nazberal 56 bodov, čo je v priemere 1,19 bodu na zápas. Dovedna strelil 32 gólov a pridal k nim 24 asistencií. Druhým najproduktívnejším hráčom a najlepším asistentom v tíme je ďalší zámorský hráč Abbot Girduckis. 27 ročný Kanaďan zaznamenal 28 asistencií a vsietil 11 gólov. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára ďalší Kanaďan Dante Salituro. Hráč, ktorý začal sezónu v Spišskej Novej Vsi strelil 14 gólov a pripísal si aj rovnaký počet asistencií.

V piatich vzájomných zápasoch proti Prešovu nám Max Gerlach strelil štyri gól a trikrát asistoval. Dokopy tak proti nášmu mužstvu zaznamenal 7 bodov. Viac bodov dokázal získať len proti Nitre.

Posledný zápas:

Prešov sa naposledy predstavil na Spiši. Po vyrovnanom priebehu napokon nezískal ani bod, keď domáci rozhodli gólom kapitána o svojom víťazstve. Za Šarišanov skórovali Max Gerlach, ktorý potvrdil pozíciu najlepšieho strelca a svoj desiaty gól v sezóne strelil Aurel Nauš.

Zostava HC MV Transport Prešov z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Rabčan - F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha - Gerlach, Girduckis, Nauš - Tkáč, Salituro, Avcin - Žilka, Klíma, K. Jendroľ - Krajč, Šimun, Lalík

Postavenie v tabuľke:

Šarišania sa po 47 zápasoch nachádzajú na poslednom mieste. Predposledný Liptovský Mikuláš má o tri body viac, no oproti Liptákom má Prešov o zápas naviac.

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HC MV TRANSPORT Prešov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 31. Jääskeläinen (Bartánus, Ferenc) – 45. Džugan (Šimek, Higgins), 53. Girduckis (Martin, Giles)

HC MV TRANSPORT Prešov - HC Košice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Góly a asistencie: 44. Gerlach (Giles, Girduckis) - 2. Olsson, 6. Rogoň (Campbell, Tybor), 40. Tybor (Chovan, Rogoň), 56. Campbell (Jääskeläinen), 57. Leskinen (Campbell, Southorn), 59. Havrila (Jokeľ, Ferenc)

HC Košice - HC MV TRANSPORT Prešov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 27. Pollock (Jääskeläinen, Southorn), 34. Pollock (Leskinen), 47. Pollock (Jääskeläinen) - 17. Gerlach (Girduckis, D. Jendroľ), 38. Gerlach (Giles. Campagna)

HC MV TRANSPORT Prešov - HC Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 38. Campagna (Šimun) - 2. Slovák (Rogoň, Romančík), 3. Tybor (Novota), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn), 30. Tybor (Slovák, Lamper), 42. Linet (Havrila)

HC 21 Prešov – HC Košice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 5. Girduckis (Giles, Gerlach), 22. Avtsin (Salituro, Jendroľ D.), 28. Ščurko (Nátny, Gerlach), 29. Gerlach (Girduckis, Nauš), 60. Nauš (Jendroľ D.) – 11. Bartánus (Parshin), 16. Slovák (Tybor, Lamper)

Po dvoch domácich zápasoch sme odohrali stretnutie pod Tatrami. Proti domácemu Popradu sa nám darilo a do Košíc sme si vzali tri body. Rozhodla už prvá tretina, v ktorej sa presadili svojim premiérovým gólom Marek Hovorka, Patrik Rogoň a dvoma gólmi náš najlepší strelec Joona Jääskeläinen. Neskôr sa ešte presadili Brett Pollock, Matúš HavrilaHunter Fejes, ktorý strelil v našom drese už šiesty gól a dokázal sa zatiaľ presadiť v každom zápase.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Popradu:

Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Postavenie v tabuľke:

Po 47 zápasoch máme na konte 87 bodov a na prvý Slovan strácame šesť bodov.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!