V Kanade skórovali Eperješi aj Demek, asistoval Faith

PRIDANÉ: 6.8.2022

Košickí odchovanci v národnom drese sa opäť bodovo presadili. V druhom prípravnom zápase hráčov do 20 rokov sme podľahli Švajčiarsku 3:2. Skóre zápasu otvoril Jakub Demek, následne po 2 góloch Švajčiarov vyrovnával Dvorský za asistencie Romana Faitha. Na 3. gól súpera sme už však nedokázali odpovedať, keď proti boli aj žŕdky, ktoré mládi Slováci nastrelili spolu 7-krát. Do šampionátu v Edmontone vstúpime v pondelok 9. augusta od 12.00 (20.00 SELČ) súbojom proti Česku.

V zápase o 5. miesto na turnaji Hlinka-Gretzky Cup podľahlo Slovensko reprezentácii USA 4:2. Skóre zápasu otvoril košický obranca Leo Eperješi. USA však nezložili zrbane a 4 gólmi otočili zápas vo svoj prospech. Výber hráčov do 18 rokov obsadil na turnaji v kanadskom Red Deere 6. miesto a prezentoval sa veľkou bojovnosťou. Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu a želáme bezproblémový návrat domov.

Foto: Puckfans.at/Andreas Robanser