V nedeľu doma proti vicemajstrovi z Nitry!

PRIDANÉ: 30.11.2017

Utorková predohrávka dopadla pre našich hokejistov výborne, keď sme doma zvíťazili nad HC Nové Zámky vysoko 7:0. V nedeľu na svojom ľade privítame ďalšieho súpera z južného Slovenska, tentoraz vicemajstra z minulej sezóny HK Nitra. Začiatok atraktívneho súboja je naplánovaný na 17. hodinu.

Náš nedeľňajší súper sa nevyhol viacerým zmenám v kádri už počas prebiehajúcej sezóny. V októbri mužstvo opustili brankári Eric Hartzell a Juraj Halo (odišiel na hosťovanie do Topoľčian), obranca Milan Hruška (pokračuje v Nových Zámkoch) a útočníci Anthony Luciani (odišiel do nemeckej DEL2) s Davidom Friedmannom (dohodol sa na spolupráci s nórskym tímom Lørenskog). Vedenie na tieto odchody reagovalo a postupne káder doplnilo o novú brankársku dvojicu Nathan LawsonMarek Laco, českého obrancu Martina Rýgla a útočníkov Jakuba Ručkaya, Radoslava Macíka, Karola Csányiho a najčerstvejšou posilou sa stal navrátilec Marek Slovák.

Mužstvu spod Zobora sa momentálne v našej najvyššej súťaži darí veľmi dobre. V čase písania tohto článku mali Nitrania na konte z posledných 5 zápasov 5 výhier so skóre 22:6 a v lige naposledy podľahli Banskej Bystrici 0:3 ešte 5. novembra. Táto skvelá bilancia ich vystrelila do vrchných priečok tabuľky Tipsport Ligy.

Momentálne je najproduktívnejším hráčom nitrianskeho mužstva 24-ročný útočník Michal Krištof. Ten v 25 zápasoch strelil 9 gólov a na ďalších 25 nahral. So svojimi 34 kanadskými bodmi je lídrom produktivity celej najvyššej súťaže. V mužstve mu výborne sekunduje ďalší mladý útočník Matej Paulovič. Ten je so svojimi 17 gólmi najlepším strelcom HK Nitra a zároveň aj celej súťaže. Medzi obrancami vyniká kapitán Branislav Mezei, ktorý má v 25 zápasoch štatistiku 4 góly, 11 asistencií. Brankár Nathan Lawson nastúpil zatiaľ na 6 zápasov a v nich mal úspešnosť 94,04 %. Jeho nový kolega Marek Laco odohral 4 zápasy s úspešnosťou 93,58 % a v zápase s reprezentačnou dvadsiatkou si udržal čisté konto.

HK Nitra sa darí aj na medzinárodnej scéne. V utorok zdolali maďarský Fehervar AV19 3:2 a keďže mali na konte aj výhru z prvého zápasu 3:1, postúpili do finále Vyšehradského pohára. Nitrania sa netajili vysokými ambíciami v tomto novom pohári, čo sa im podarilo naplniť. V januári tak zabojujú vo finále proti ďalšiemu maďarskému mužstvu – DVTK Jégesmedvék.

Súboj našich Oceliarov s HK Nitra, vicemajstrom sezóny 2016/2017, je na programe v nedeľu 3.12.2017 od 17. hodiny. Príďte si užiť hokej do Steel arény pred sériou zápasov, ktoré čakajú naše mužstvo na klziskách súperov.

KOŠICE DO TOHO!