V nedeľu na ľade Zvolena

PRIDANÉ: 18.11.2023

V nedeľu 19. novembra pokračuje Tipos extraliga ďalším stretnutiami. O 17:15 vykorčuľujeme na ľad pod Pustým hradom, kde nás privíta domáci HKM Zvolen. Pôjde o súboj tímov na špici tabuľky, keď tretí rytieri strácajú na našich oceliarov štyri body. Stretnutie odvysiela SPORT TV.

Zvolen sa v novembri z víťazstva ešte netešil. Naposledy vyhral 31. októbra doma proti Humennému. Odvtedy odohral tri stretnutia, v ktorých získal dva body. Posledný zápas hral v piatok v Trenčíne, kde podľahol domácej Dukle po predĺžení. Skóre stretnutia otváral netradičný strelec, obranca Jozef Sládok, ktorý strelil najrýchlejší gól v doterajšom priebehu Tipos extraligy, keď brankára LaCouvéeho prekonal už po siedmych sekundách. Za Zvolen sa ešte presadili Patrik Marcinek a Peter Zuzin.

To, že nás čaká kvalitný súper dokazujú aj štatistiky. Zvolen má najlepšie presilové hry aj oslabenia v lige. Dokázal využiť 31,51 % presilových hier a strelil v nich 23 gólov. Percento oslabových hier bez inkasovaného gólu sa pohybuje na čísle 87,50 %.

Náš najbližší oponent strelil najviac gólov spomedzi všetkých tímov v lige (77). Oproti tomu naši oceliari inkasovali najmenej gólov (42).

Najproduktívnejším hráčom rytierov je s 23 bodmi Peter Zuzin, ktorý je s 13 gólmi aj najlepší strelec tímu a zároveň aj ligy. O bod menej má Mitchel Hults, keď súperovho brankára prekonal osemkrát a k tomu si pripísal 14 asistencí (najviac z tímu). Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Mitchelov brat, obranca Cole Hults. V 18 stretnutiach získal rovnaký počet bodov za 6 gólov a 12 asistencií.

Posledný zápas HKM Zvolen:

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 35. Charbonneau (Immo), 48. Conway (Charbonneau), 58. Hudec (Baláž), 63. Sloboda (Petráš) - 1. Sládok (Hain, Langkow), 32. Marcinek (Csányi, Kašlík), 60. Zuzin

Zostava z posledného zápasu:

Kupsky (Trenčan) - Sládok, Hain, C. Hults, Kapcheck, Rauhauser, Kubka, Čulík - Bondra, Langkow, Rymsha - Hecl, M. Hults, Mucha - Zuzin, Viedenský, Marcinek - Csányi, Šiška, Kašlík

Postavenie v tabuľke: 3. miesto (34b)

Vzájomné stretnutia Tipos Extraliga 2023/2024:

HC Košice - HKM Zvolen 4:5 sn (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 15. Lunter (Jääskeläinen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) - 7. Langkow (Bondra, Hecl), 16. Zuzin (Kašlík, M. Hults), 19. Bondra (Langkow), 58. C. Hults (Zuzin), rozh. sam. nájazd Kašlík

Po reprezentačnej prestávke sme sme do extraligového kolotoča vstúpili ďalším víťazstvom a predĺžili sme si tak víťaznú šnúru na päť stretnutí. Pred vypredanou Steel Arénou sme porazili Slovan 4:1, keď sa gólovo presadili naši štyria najproduktívnejší hráči. Skóre stretnutia otváral Hunter Fejes (12+12), druhý gól pridal Brett Pollock (10+11), tretíkrát prekonal brankára Slovanu náš najproduktívnejší obranca Alex Breton (3+10) a skóre stretnutia uzatváral Filip Krivošík (8+8).

Víťazstvom proti Zvolenu by sme sa mohli dostať na čelo Tipos extraligy. Prvá Spišská Nová Ves je pred nami len vďaka lepšiemu skóre.

Posledný zápas HC Košice:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 16. Fejes (Breton, Bartoš), 35. Breton (Olsson), 46. Pollock (Krivošík, Jääskeläinen), 50. Krivošík (Chovan) - 41. Brown (Findlay)

Zostava z posledného zápasu:

Janus (Riečický) - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, A. Bartoš, Deyl, Hudec - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Šimun, Bartánus - Bačo, Havrila, Rogoň

Postavenie v tabuľke: 2. miesto (38b)

Košice do toho!