V nedeľu privítame na košickom ľade mužstvo MAC Újbuda z Budapešti

PRIDANÉ: 15.2.2020

Základná časť Tipsport extraligy sa blíži do svojho záveru a Oceliarom v nej zostáva odohrať už iba tri zápasy. Ten najbližší čaká našich hokejistov už v nedeľu, keď si hokejky v zápase skrížia so súperom z hlavného mesta Maďarska – MAC Újbuda. Oceliari nastúpia v netradičných „maskáčových“ verziách svojich dresov. Pozor, zápas proti MAC Újbuda začína už o 15.30!

Náš nedeľňajší súper v týchto dňoch neúprosne bojuje o vylepšenie pozície pred nadstavbovou časťou. Naposledy sa Budapešťania predstavili v domácom zápase proti HK Poprad. A hoci už v druhom zápase po sebe viedli 2:0, stretnutie do víťazného konca nedoviedli. Svojmu protivníkovi podľahli 2:3 a aj preto im aktuálne patrí 11. miesto v tipsportligovej tabuľke so ziskom 48 bodov. Na postupové ôsme miesto do play-off strácajú 12 bodov.

Pre Košice a MAC pôjde už o štvrtý vzájomný zápas v tejto sezóne, v predchádzajúcich stretnutiach mali viac dôvodov na radosť naši súperi. Na domácej pôde sme im podľahli 1:5 a 3:4 po predĺžení, prvé stretnutie v Steel aréne v tejto sezóne dopadlo našim víťazstvom 5:4 po samostatných nájazdoch.

Po odchode Chrisa Langkowa do českého Litvínova prebral líderskú štafetu útočník István Sofron. Maďarský reprezentant nazbieral v 45 zápasoch úctyhodných 40 kanadských bodov, keď sa presadil strelecky až 22-krát a k tomu pridal aj 18 asistencií. Na druhom mieste sa nachádza jeho kolega z útoku C.J. Stretch. Rodák z amerického Irvine pôsobí v Európe už 5 sezónu a do maďarského tímu prišiel v lete z českého Znojma. Momentálne má na svojom konte 39 kanadských bodov za 22 gólov a 17 asistencií. Za ním nasleduje dvojica útočníkov Brance Orbán – Tomáš Klempa, ktorá má po 46 odohraných zápasoch na konte zhodný počet kanadských bodov. Obaja hráči sa doposiaľ 8-krát strelecky presadili a k tomu pridali 24 asistencií. Pozíciu jednotky tímu si v poslednej dobe vybojoval Talian Andreas Bernard. 29-ročný brankár prišiel do Budapešti na prelome rokov a odchytal už 11 zápasov s úspešnosťou zásahov 91,12 %. Jeho príchod bol reakciou na zranenie dlhodobej opory Budapešťanov. Bence Bálisz sa v hre naposledy predstavil ešte v decembri a po 21 odohraných zápasoch je jeho úspešnosť zákrokov na úrovni 90,65 %.

Zostava MAC Újbuda zo piatkového zápasu proti HK Poprad:
MAC Újbuda: Bernard - Macaulay, Garát, Bugár, Carlisle, Orbán, Pozsgai, Szücs - Orban, Terbócs, Bodó - Klempa, Strech, Sofron - Kreisz, Majoross, Szigeti - Lakatos, Nagy, Loczi

Príďte si užiť atraktívny duel o dôležité body pred nadstavbovou časťou a zároveň si spoločne uctime prácu vojakov a policajtov. Svoje lístky si môžete zakúpiť už dnes https://www.hckosice.sk/vstupenky. Požeňme spoločne našich hokejistov za víťazstvom!

Košice do toho!

(ypm)