V piatok aj v nedeľu opäť na domácom ľade! Hostiť budeme Podpoľancov i hokejistov z Maďarska

PRIDANÉ: 18.10.2018

Aj zostávajúce dva zápasy tohto týždňa odohrajú Oceliari na domácom ľade. V piatok Vás všetkých pozývame na duel proti hokejistom HC 07 Detva, v nedeľu pricestujú do Košíc už druhýkrát v tejto sezóne hokejisti maďarského DVTK Jegesmedvék.

Klub spod Poľany začal v najvyššej súťaži svoju druhú sezónu. Po minuloročnej úspešnej záchrane v Tipsport Lige by si určite radi zahrali aj v play-off. V Detve môžu byť na začiatku sezóny celkom spokojní. Naposledy doma zdolali MsHK Žilinu 2:1, keď sa strelecky presadil dvakrát Michal Murček. Celkovo sa im tak v 13 odohratých zápasov podarilo získať 18 bodov, čo momentálne stačí na 8. priečku v tabuľke.

V kádri Podpoľancov nenastali v lete výrazné zmeny, no museli sa vysporiadať s odchodmi niektorých hráčov. Vedenie klubu spolu s trénerom Josefom Turekom stavilo na brankársku dvojicu, ktorá v sezóne 2017/2018 nastupovala v prvej slovenskej lige.  Zo Skalice prišiel 24-ročný zvolenský odchovanec Roman Petrík. Ten už stihol v extralige naskočiť do 10 zápasov, v ktorých si udržal úspešnosť 91,14 %. Jeho kolegom je o dva roky starší exKošičan Dominik Riečický. Aj on už stihol v tejto sezóne nastúpiť do zápasov slovenskej najvyššej súťaže, jeho úspešnosť je v súčasnosti na hodnote 89,47 %.

Medzi obrancami je možné evidovať takmer rovnakých hráčov, ako v minulej sezóne. Defenzívu doplnil až v septembri Peter Hraško, ktorý prišiel z HKM Zvolen na hosťovanie. 26-ročný zvolenský rodák nedostal vo svojom materskom klube potrebný priestor, a aj preto momentálne pomáha Detvancom zbierať ďalšie body do tabuľky.

Z rovnakého klubu sa počas leta presunula pod Poľanu aj dvojica Viktor Fekiač a Martin Ďaloga. Obaja však majú skúsenosti už s týmto klubom, druhý menovaný je dokonca rodákom z Detvy. Po neúspešnej letnej v skúške v českom Zlíne sa do Tipsport Ligy vrátil Radovan Puliš. Aj on v poslednej sezóne nastupoval v neďalekom Zvolene, kde však aj vinou zranenia nenastúpil na veľa zápasov. Ofenzívu doplnil český legionár Zděnek Král. 26-ročný krídelník začínal s hokejom v Liberci, poslednú sezónu však strávil v prvoligových Benátkach nad Jizerou a v Prostějove, kde v 51 zápasoch nazbieral 38 kanadských bodov za 12 gólov a 26 asistencií. Zaujímavou tvárou v kádri Detvy je určite Rus Igor Magogin. 37-ročný rodák z Jekaterinburgu odohral v dresoch Jugry Chanty-Mansijsk, Lady Toggliati a Severstaľu Čerepovec 364 zápasov v KHL s bilanciou 47 gólov a 98 asistencií. Na svoj debut v drese Detvy čaká aj najnovšia ruská posila Maxim Jakuceňa. Aj on má dostatok skúseností z KHL, kde nastúpil na 526 zápasov, v ktorých strelil 104 gólov a na 163 nahral.

Momentálnym lídrom kanadského bodovania v tíme Detvy je skúsený Radovan Puliš. V 13 zápasoch stihol streliť už 5 gólov a pripísal si aj 9 asistencií. Za ním nasleduje útočník s košickou minulosťou – Ladislav Ščurko. Ten má v rovnakom počte zápasov bilanciu 3 góly, 8 asistencií. Prvú trojicu uzatvára ďalší exKošičan Matúš Chovan. Bývalý reprezentačný útočník z mládežníckych kategórií rozvlnil sieť súpera 3-krát a na ďalšie štyri góly nahrával. Medzi obrancami je na čele zatiaľ Martin Chovan, ďalší z radu hráčov, ktorí nastupovali v našom drese. Jeho bilancia – 13 zápasov, 1 gól, 6 asistencií.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC 07 Detva z poslednej sezóny:
2017/2018: 1:0, 3:2, 3:1, 5:3, 4:3, 2:1
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostavy HC Košice a HC 07 Detva z posledného kola:

HC Košice: Habal – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák – Nagy, Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – Vrábeľ, Krajňák, Hričina – Žitný.

HC 07 Detva: Petrík - Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, Šimon - Ščurko, Murček, Puliš - Ďaloga, V. Fekiač, Žilka - Surový, Magogin, Král - Tibenský, Valent, Mat. Chovan.

V nedeľu nás čaká derby s neďalekým Miškovcom. Jeho hráči tak do metropoly Východu pricestujú už tretíkrát v krátkom čase. Po letnom prípravnom zápase, v ktorom prehrali 1:7, nastúpili v septembri v Košiciach aj v ostrom ligovom kole, no aj vtedy odchádzali po prehre 6:3. Po zdarnom začiatku sezóny však prišiel na DVTK Jegesmedvék menší útlm. V posledných 5 zápasoch získali len 2 body, a aj preto im momentálne patrí predposledná 11. priečka v tabuľke. Na svojom konte majú 14 bodov, čo je rovnaký počet, ako má aj ďalší maďarský účastník v našej Tipsport Lige – MAC Budapešť (ten má dokonca odohratých už 15 zápasov).

Na čele produktivity hráčov z Miškovca je zatiaľ Fín Rasmus Kulmala. 24-ročný útočník nazbieral v 13 zápasoch zatiaľ 12 bodov za 4 góly a 8 asistencií. Rovnaký počet má na svojom konte aj skúsený János Vas. Ten však strelil 2 góly a na 10 asistoval. 11 kanadských bodov v 13 zápasoch získal ďalší legionár, tentokrát Slovinec Ziga Pance. Najlepším spomedzi obrancov je Kanaďan Nicholas Crawford. Na zisk 8 kanadských bodov za gól a 7 asistencií potreboval tiež 13 zápasov.

V bráne dostali priestor obaja brankári – Attila Adorján a David Duschek. Prvý menovaný si v 11 zápasoch udržal úspešnosti na úrovni 89,32 %, jeho kolega nastúpil zatiaľ iba na 3 zápasy a úspešnosť má 86,52 %.

Zostavy DVTK Jegesmedvék Miskolc z posledného kola:

DVTK Jégesmedvék Miškovec: Adorján – Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, Milam, Láda, Vojtkó – Magosi, Harrison, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Hajós, Loiseau, Somogyi – Vincze, Galanisz, Ritó

Príďte do Steel arény a spríjemnite si víkend hokejom! Povzbuďme spoločne našich chlapcov v boji o ďalšie cenné body do tipsportligovej tabuľky. Úvodné buly zápasu s Detvou sa vhodí v piatok 19. októbra o 17:30, nedeľný začiatok zápasu s DVTK Jegesmedvék Miskolc je naplánovaný na 17:00. KOŠICE DO TOHO!