V piatok doma proti Liptákom, v nedeľu pod Pustým hradom - zoznámte sa s našimi súpermi

PRIDANÉ: 10.10.2018

Tipsport liga má v piatok na programe ďalšie kolo. V ňom privítajú naši hokejisti na ľade Steel arény celok z Liptovského Mikuláša. Po poslednej prehre na ľade Žiliny sa Oceliari určite budú chcieť vrátiť na víťaznú vlnu. Týždeň uzavrieme súbojom o prvú priečku, keď vycestujeme pod Pustý hrad na šláger kola so Zvolenom!

Hokejisti Liptovského Mikuláša začali sezónu výborne. Hoci svoje zápasy musia pre rekonštrukciu štadióna hrávať na ihriskách súperov, respektíve na svoje domáce zápasy nastupujú v Spišskej Novej Vsi, na ich výsledkoch to badať nebolo. V utorok nastúpili v dohrávke práve proti nášmu nedeľňajšiemu súperovi zo Zvolena. Na jeho ľade mu podľahli 3:6 a so ziskom 14 bodov aktuálne okupujú 8. priečku tipsportligovej tabuľky.

Na Liptove prežívali vcelku pokojné leto. Okrem rekonštrukcie štadióna sa v seniorskom mužstve neudiali veľké zmeny. Trénerom sa stal Anton Tomko, známy z pôsobenia aj v našom klube. Na brankársky post získali skúseného Rusa Antona Kislicyna. Rodák z Nižnekamsku strávil väčšinu svojej kariéry v ruskej lige VHL. V doterajších 11 zápasoch nového ročníka našej najvyššej súťaže si počínal skvele, jeho úspešnosť je na úrovni 91,96 %. Obranné rady rozšíril aj mladík Samuel Fereta. Ten si prešiel mládežníckymi kategóriami v bratislavskom Slovane a v posledných sezónach nastupoval aj za HK Orange 20. Na prelome rokov 2017 a 2018 reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov. Spod Zobora sa na Liptov presunul ďalší obranca – Karol Korím. 25-ročný bývalý mládežnícky reprezentant bude chcieť dokázať, že v extralige môže byť platným obrancom. Bratia Hunovci sa opäť raz vrátili domov. Róbert a Richard Huna strávili uplynulú sezónu v kazašskom Pavlodare, s ktorým ale tento raz na majstrovský titul nesiahli. Do  Liptovského Mikuláša sa vracia tiež odchovanec Peter Lichanec. Ten strávil posledné 2 sezóny pod Tatrami, kde odohral dokopy 98 zápasov s bilanciou 16 gólov a 25 asistencií. Zaujímavou posilou sa v lete stal fínsky útočník Miika Heikkilä. 24-ročný rodák z Loppi má skúsenosti z fínskej najvyššej súťaže, kde obliekal dres Tappary. Sezónu 2017/2018 odohral vo Švédsku za tím Ronneby IF v Division 1.

Na čele kanadského bodovania nášho piatkového súpera je útočník Róbert Huna. Ten si v 11 zápasoch pripísal na svoje konto už 9 bodov za 5 gólov a 4 asistencie. Prenasleduje ho dvojica Michal Uhrík a brat Richard Huna. Prv menovaný strelil v 11 zápasoch 4 góly a pripísal si aj 3 asistencie. Richard Huna v rovnakom počte zápasov zaznamenal 2 góly a 5 asistencií.    

Vzájomné zápasy HC Košice a HK 32 Liptovský Mikuláš z poslednej sezóny:
2017/2018: 2:3 sn, 3:5, 4:2, 3:2 sn, 4:2, 2:1 pp
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostavy HC Košice a HK 32 Liptovský Mikuláš z posledných zápasov:
HC Košice: Habal (M. Nagy) – Pretnar, Pulli, Čižek, Koch, Lenďák, Dudáš, Šedivý – Spilar, Brophey, L. Nagy (C) – Netík, Suja, D. Šoltés – Haščák, Galamboš, Kafka – Hričina, Klíma, Žitný – Krajňák.
Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, P. Horváth, Kuráli, Fereta, J. Nemec, Korim - M. Kriška, Richard Huna, Róbert Huna - Števuliak, Piatka, L. Žiak – Heikkilä, Uhrík, Vybíral – J. Sukeľ, Oško, Uram

V nedeľu vycestujú Oceliari na šláger kola a zároveň na bitku o prvé miesto v tabuľke do Zvolena. Prvý vzájomný zápas týchto  mužstiev v novej sezóne sa odohral na našom ľade a košickí hokejisti v ňom boli lepší. Po góloch Suju, Haščáka, Pulliho a Nagya (2-krát) sme zvíťazili v prvom kole 5:2. Rovnaký výkon budú chcieť naši hokejisti určite zopakovať aj na zvolenskom ľade, ale nebude to vôbec ľahké. Zvolenčania neprehrali posledných 5 zápasov a určite túto šnúru nebudú chcieť pretrhnúť. Aj preto sú na prvom mieste so ziskom 25 bodov, len o skóre práve pred našimi hokejistami.

Lídrom mužstva je útočník Rastislav Špirko. V 11 odohratých zápasoch získal skvelých 15 kanadských bodov za 8 gólov a 7 asistencií. Na druhom mieste evidujeme dvojicu Lukáš Handlovský – Michal Chovan. Obaja získali v doterajšom priebehu sezóny už 13 kanadských bodov. Handlovskému na to stačilo 9 zápasov (5+8), kapitán Zvolenčanov odohral o 2 zápasy viac – 3 góly, 10 asistencií. V bráne podáva spoľahlivé výkony Kanaďan Mackenzie Skapski. V 8 odchytaných zápasoch si pripísal úspešnosť 93,31 %.

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Charnaok – Vandas, Handlovský, Špirko - Lušňák, Holovič, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Roman, S. Petráš, Andrisík

Príďte v piatok podporiť Oceliarov do Steel arény a vytvorme im spolu skvelú atmosféru. Aj s vašim prispením sa chcieme vrátiť na víťaznú vlnu! Požeňme našich chlapcov za ziskom dôležitých troch bodov.

Úvodné buly zápasu HC Košice - HK 32 Liptovský Mikuláš sa vhodí v piatok 12. októbra o 17.30! KOŠICE DO TOHO!