V piatok v Bystrici, v nedeľu doma proti Zvolenu!

PRIDANÉ: 19.9.2019

Oceliarov čakajú v najbližších dňoch súperi zo stredného Slovenska. V piatok vycestujú naši hokejisti na šláger kola do Banskej Bystrice, aby v nedeľu 22. septembra privítali na ľade Steel arény hráčov Zvolena. Úvodné buly atraktívneho duelu proti tímu spod Pustého hradu sa vhodí o 17:00!
Majstrovská Banská Bystrica vstúpila do novej sezóny dvoma víťazstvami. V prvom kole zvíťazila pod Tatrami 3:2 a svoju formu potvrdila aj na domácom ľade výhrou 5:2 nad hokejistami Detvy. Barani sa okrem toho predstavili opäť aj v tohtosezónnej edícií Ligy majstrov (CHL). Po štyroch zápasoch majú na svojom konte 4 body za domácu výhru po nájazdoch nad Red Bull Mníchov a o 2 dni neskôr podľahli na domácom ľade 3:4 po predĺžení švédskemu Färjestad Karlstad. Aj v tomto roku oblieka dres trojnásobného majstra Slovenska niekoľko bývalých Oceliarov. Medzi útočníkmi nájdeme trojicu Marek Bartánus, Tomáš Hrnka Dávid Šoltés. Košičania čakajú na svoje víťazstvo v riadnom hracom čase už takmer od 20. októbra 2017, keď dokázali zvíťaziť nad Banskou Bystricou 5:2. V rovnakej sezóne sme dokázali Baranov poraziť ešte raz, v predĺžení 3. štvrťfinálového zápasu 3:2. Zápas košických hokejistov a Banskej Bystrice štartuje v piatok 20. septembra o 17:30. Duel bude možné sledovať prostredníctvom Tipsport TV a taktiež na stanici Sport 1.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC'05 iClinic Banská Bystrica z poslednej sezóny:
2018/2019: 1:3, 1:3, 2:3 pp, 3:5, 1:5
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HC'05 iClinic Banská Bystrica z 2. kola proti HC 07 WPC Detva:
HC'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – J. Brejčák, Southorn, Biro, Mihálik, Ďatelinka, Nemčík, Petrinec – Hickmott, Wahl, Šoltés – Lamper, Hrnka, Jääskeläinen – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Róth, Gabor, Kabáč

Zvolenčania majú v novej sezóne zatiaľ na svojom konte 6 bodov za domácu výhru 3:2 nad Popradom a naposledy sa tešili po víťazstve 6:5 v Detve. Kvôli nepárnemu počtu účastníkov v najvyššej súťaži im však žreb v piatok prisúdil oddych.
Káder Zvolena po semifinálovej prehre s Nitrou prešiel výraznou obmenou, keďže vedenie klubu nebolo spokojné s dosiahnutým umiestnením. Hlavný tréner Andrej Podkonický však naďalej dostal dôveru a na lavičke Zvolenčanov už svoju druhú sezónu. Brankársku dvojicu tvorí v tejto sezóne Tomáš Tomek spolu s Jurajom Hollým, ktorý v poslednej sezóne obliekal dresy Liptovského Mikuláša a Dukly Trenčín. Najvýraznejšou posilou v defenzíve Zvolenčanov sa stal skúsený Ivan Švárny naposledy pôsobiaci v Slovane Bratislava. Vo Zvolene stavili taktiež na zámorskú kartu, keď sa dohodli až s trojicou hráčov z Ameriky. Z Detvy prišiel Kanaďan Ben Betker, Američan Willie Corrin pôsobil v nemeckej druhej lige a zo zámorskej ECHL získali ďalšieho Američana Ryana Lowneyho. Zvolenčania sa popri nich rozhodli dať šancu aj trom mladým slovenským obrancom. Dres HKM v novej sezóne bude obliekať len 17-ročný Oliver Fatul, ktorý si prešiel mládežníckymi družstvami vo Švédsku. Šancu zabojovať o miesto v kádri dostane aj 22-ročný Patrik Maier z Liberca. Vynikajúce výkony v prvej lige v drese Považskej Bystrice predvádzal Dominik Trška, keď v 50 zápasoch zaznamenal bilanciu 2 góly a 30 asistencií. To neušlo pozornosti zvolenskému vedeniu a aj zabojuje o svoje miesto. Aj útoku sa budú Zvolenčania spoliehať na výkony zámorských hráčov - Jakea Hansena (naposledy Coventry Blaze/Anglicko), Kylea Bonisa, Garretta Thompsona (obaja Frisk Asker/Nórsko), Allan McPhersona (Orli Znojmo/EBEL), či Brocka Trottera (Dornbirner EC/EBEL). Poslední dvaja prichádzajú na stred Slovenska z EBEL ligy, kde patrili medzi najproduktívnejších hráčov svojich tímov. Zvolen sa v lete dohodol na zmluve aj s dvojicou útočníkov naposledy pôsobiacich v Česku – z Olomouca sa vrátil Bruno Mráz a z Plzne prichádza skúsený Miroslav Preisinger. V drese svojho materského klubu bude pôsobiť aj navrátilec zo Švédska, len 17-ročný Jakub Kolenič.

Zaujímavý duel to bude aj pre trojicu Oceliarov, keďže spod Pustého hradu sa do Košíc v lete presunuli obrancovia David Růžička Vojtech Zeleňák, ale aj kapitán Michal Chovan.

Vzájomné zápasy HC Košice a HKM Zvolen z poslednej sezóny:
2018/2019: 5:2, 1:4, 2:7, 1:2, 4:3 sn
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HKM Zvolen z 3. kola proti HC 07 WPC Detva:
HKM Zvolen: Tomek – Švarný, Lowney, Corrin, Roman, Maier, Drgoň, Fatul – B. Mráz, Špirko, Hansen – Bonis, Trotter, McPherson – Kelemen, M. Halama, Preisinger – Handlovský, S. Petráš, Chlepčok – Kolenič

Poďte si spoločne vychutnať zápas našich Oceliarov proti hokejistom Zvolena, bronzovým medailistom z poslednej sezóny. Zaplňme halu a požeňme košických hokejistov na ceste za ďalších dôležitým víťazstvom.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)