V Steel Aréne privítame Banskú Bystricu

PRIDANÉ: 26.1.2023

Po dvoch vonkajších zápasoch sa opäť predstavíme doma. V piatok 27. januára o 17:30 privítame na ľade v Steel Aréne súpera zo stredného Slovenska - HC ’05 Banská Bystrica. V prebieahjúcej sezóne máme s Baranmi pozitívnu bilanciu, keď sme vyhrali oba zápasy.

Od posledného vzájomného zápasu sa v tíme nášho najbližšieho súpera udialo zopár zmien. Mužstvo kanadského trénera Douga Sheddena už nepočíta s trojicou zahraničných hráčov Robin Rahm, Victor Björkung a Žiga Pavlin. Naopak po Urpín prišiel brankár Jakub Sedláček, ktorý pôsobil aj v Košiciach a obranca Ján Brejčák, ktorý sa po angažmáne v nórskom Stavangeri vrátil do Bystrice.

Najprodutívnejším hráčom Baranov je kanadský útočník Branden Troock. V 33 stretnutiach dosiahol 28 bodov, keď strelil najviac gólov z mužstva (19) a na 9 asistoval. O dva body menej má ďalší Kanaďan v službách Banskej Bystrice Kristoff Kontos. V 38 zápasoch strelil 12 gólov a na 14 prihrával. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára s 24 bodmi slovenský útočník Rastislav Gašpar (8+16).

Posledný zápas:

Banská Bystrica sa naposledy predstavila doma proti Popradu. Po dvoch góloch najproduktívnejších hráčov TroockaKontosa viedla 2:0. Poprad vyrovnal no gólmi Dávida ŠoltésaDominika Jendeka sa opäť Barani dostali do dvojgólového náskoku. Poprad dokázal odpovedať iba raz, a tak tri body ostali pod Urpínom.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica z posledného zápasu proti Popradu:

Belányi – Luža, Bačík, J. Brejčák, Ďatelinka, Holenda, Kojo – Troock, Kontos, Watling – Kabáč, G. Gabor, Výhonský – J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés

Postavenie v tabuľke:

Náš súper je po 38 zápasoch s 57 bodmi na siedmom mieste. Na šieste Nové Zámky stráca dva body.

Vzájomné zápasy:

HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly a asistencie: 20. Jääskeläien (Leskinen, Southorn), 23. Leskinen (Chovan, Southorn), 29. Romančík (Chovan), 31. Campbell (Šedivý), 49. Jääskeläinen (Paršin, Deyl), 54. Rogoň (Romančík, Ferenc) - 59. Holenda (Frídel)

HC ´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Výhonský (Sojka, Gabor), 15. Bačik (Kabáč, Kontos), 27. Kontos (Kabáč, Pavlin), 35. Sojka (Luža, Gabor), 58. Kontos (Urbánek, Gašpar) – 13. Chovan (Bartánus, Watling), 16. Campbell (Leskinen, Southorn), 28. Bartánus (Chovan, Olsson), 37. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 46. Southorn (Jääskeläinen), 47. Campbell (Watling, Šedivý)

Naši Oceliari odohrali posledný zápas na Spiši. Po dvoch treticnách sme viedli už 3:0, keď sa postupne presadili Jordon Southorn, Marek Slovák a kapitán Michal Chovan. Domáci odpovedali dvomi gólmi zo začiatku tretej tretiny ale vedenie sme si udržali.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Janus (Balogáč) – Southorn, Romančík, Olsson, Novota, Šedivý, Ferenc – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Tybor, Linet, Lamper – Jokeľ, Havrila, Rogoň

Postavenie v tabuľke:

Víťazstvom na Spiši sme si upevnili tretie miesto. Na dvojicu Zvolen-Slovan strácame sedem bodov.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!