V Steel Aréne súboj tabuľkových susedov

PRIDANÉ: 20.1.2024

Po piatkovom cennom víťazstve na Spiši čaká našich oceliarov ďalší atraktívny zápas, pretože do metropoly východu pricestujú Corgoni, ktorí sa po uplynulom kole stali našim tabuľkovým susedom a s trojbodovým odstupom si brúsia zuby na našu tretiu priečku. Oceliari naopak naháňajú Poprad vzdialený rovnako trojbodovým rozdielom a v extrémne vyrovnanej extralige je tak dôležitý každý bod.

Zápas tretieho so štvrtým sa začne o 17:00 v Steel Aréne.

HK Nitra

Corgoňov nedávno opustila jedna z opôr, keďže Stephen Harper, ktorý zbieral viac ako bod na zápas si to namieril do pražskej Sparty. Nahradil ho americký útočník Patrick Newell, ktorý v drese Nitry odohral už 3 zápasy v, ktorých strelil 1 gól. Na pozadí tejto zmeny sa udial ďalší presun, ktorý zaujal práve fanúšikov oceliarov, keďže skúsený Marek Slovák si opäť obliekol náš dres. Nitra si tiež poistila služby Robina Jacksona, ktorý sa upísal Corgoňom aj na budúcu sezónu.

Nitrania vstúpili do nového roka v dobrej forme a vyhrali 5 z uplynulých 6 zápasov. Neuspeli iba minulú nedeľu proti húževnatým levom z Humenného. V piatok si celok spod Zobora napravil chuť s Duklou Trenčín, ktorú zdolal 4:1. Dva góly strelil Jackson a po jednom pridal Gill a Bubela.

Produktivitu tímu vedie slovenský snajper Samuel Buček, ktorý rozvlnil sieť súperov už 21 presnými zásahmi a s bilanciou 48B (21G – 27A) je najproduktívnejším Slovákom súťaže. 43 bodov (11G – 32A)Sahir Gill a s odstupom siedmich bodov zaostáva Brent Gates, ktorý má na konte 36B (10G – 26A).

Posledné stretnutie:

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 16. Gill (Bubela, Buček), 16. Jackson (Gates), 41. Bubela (Mezei, Buček), 44. Jackson (Gajdoš, Gates) - 57. Petráš (Baláž, Immo).

Zostava z posledného stretnutia:

Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš, Valent – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Hrnka, Chrenko - A. Nemec

Vzájomné zápasy Tipos Extraliga 2023/2024:

HC Košice – HK Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) – 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson)

HK Nitra – HC Košice 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 9. Bartánus (Berger, Lunter), 13. Fejes (Pollock), 50. Berger (Olsson), 51. Olsson (Chovan)

HC Košice:

Naši oceliari po novom roku nechali zabudnúť na rozpačitý december a vyhrali v uplynulých 4 zápasoch. V piatok sme si pripísali jubilejnú dvadsiatu výhru v sezóne, keď sme prvýkrát v tomto ročníku boli úspešnejší v nájazdovej lotérií a tak uštedrili rysom druhú domácu prehru v rade. Skóre zápasu otvoril Alex Breton hrajúci vo famóznej forme a v nájazdoch sa presadila americká trojica – Cooper Zech, Chase Berger, Hunter Fejes.

V bránke nás podržal Jaroslav Janus, ktorý spoločne s Dominikom Riečickým tvorí najlepšiu brankársku dvojicu v lige. Dokopy boli prekonaní iba 87-krát čo je najmenší počet inkasovaných gólov spomedzi celej extraligy.

Produktivitu vedie Hunter Fejes 36B (17G – 19A). Nasleduje Alex Breton 31B (11G – 20A)Brett Pollock 31B (14G – 17A), ktorí majú rovnaký počet bodov.

Posledné stretnutie:

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 10. Breton (Chovan) - 47. Džugan (Myklucha, Merežko), rozh. nájazd Berger.

Zostava z posledného stretnutia:

Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Bartoš - Lunter, Pollock, Fejes - Jääskeläinen, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Lamper - Šimun, Havrila, Jokeľ

Vstupenky na zápas si môžete zakúpiť na tomto linku: https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Najbližší program Oceliarov:

Piatok 26.01.2024 o 18:30 HK Dukla Trenčín - HC Košice