V utorok zabojujeme o body proti Liptovskému Mikulášu

PRIDANÉ: 26.10.2020

Po víkendovej pauze nastúpia košickí hokejisti na svoj ďalší domáci zápas už zajtra. V Steel aréne privítajú súpera z Liptovského Mikuláša, ktorý sa do zápasového diania vracia po absolvovaní karantény. Stretnutie odštartuje o 18:00 a bude možné ho sledovať prostredníctvom online vysielania na TV Tipsport.

Pred tým, ako Liptáci nastúpili do karantény, stihli v novej sezóne Tipos Extraligy odohrať už jedno stretnutie. Pod Poľanou nestačili na domácu Detvu a podľahli jej 3:5, keď sa o výsledku rozhodlo už v prvej tretine. MHK 32 je tak posledným mužstvom, ktorý ešte v sezóne 2020/2021 nebodoval.

Uplynulé leto bolo aj na Liptove mimoriadne turbulentné. K situácií ohľadom predaja klubu sa vyjadroval až samotný prezident SZĽH Miroslav Šatan a do dnešného dňa sa nepodarilo previesť licenciu na nový subjekt. Liptákov v novej sezóne vedie skúsený a v Košiciach dobre známy Milan Jančuška. 61-ročný lodivod vystriedal na lavičke Čecha Josefa Turka a do domáceho prostredia sa tak vracia po dlhých 13 rokov. Káder prešiel po skončení sezóny miernou obmenou a vedenie klubu sa aj naďalej rozhodlo dávať priestor prevažne slovenským hokejistov. Po pôsobení vo fínskej juniorskej súťaži sa do rodného mesta vracia brankár Patrik Kozel. 19-ročný Lipták sa v roku 2018 zúčastnil aj Majstrovstiev sveta do 18 rokov, kde nastúpil v 4 stretnutiach. Jeho kolegom je o 3 roky starší Filip Krasanovský. Rodák z Plzne sa do Liptovského Mikuláša presunul z prvoligového HK Martin spolu s obrancom Tomášom Rusinom. Pre návrat do známeho prostredia sa rozhodol aj Matej Bača. 24-ročný obranca obliekal v minulej sezóne dres Bratislavy Capitals, ktorej pomohol k víťazstvu v základnej časti SHL. V útoku už nepokračuje známa bratská dvojica Róbert Huna – Richard Huna a k Banskej Bystrici sa pripojili Vladimír Vybíral Martinom Kriškom. Druhý menovaný pôsobil pod Urpínom už v závere minulej sezóny. Opačným smerom sa v lete presunuli Kevin Gabor, Michal Matoušek či Patrik Oško, ktorí si nevybojovali stabilné miesto v zostave Baranov. O svojich kvalitách bude chcieť presvedčiť aj Lukáš Hamráček. 24-ročný útočník patril v minulosti k lídrom produktivity prvej ligy, keď v dresoch Spišskej Novej Vsi, či Michaloviec nazbieral 43, resp. 45 kanadských bodov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš z prvého zápasu proti HC 07 Detva:
L. Mikuláš: Kozel – Nemec, Kurali, Mezovský, Rusina, Bača, Parobek, Droppa, Dubina – Uhrík, Bečka, Surový – Hamráček, Oško Michalík – Toma, Matoušek, Kalousek – Nechaj, Haluška, Duran

Užime si spoločne ďalší zápas Oceliarov v novej sezóne. Svoje fotografie aj naďalej zverejňujte na sociálnych sieťach a aspoň tak povzbuďte svojich obľúbencov. #mysmehckosice KOŠICE DO TOHO!