Vedenie HC Košice reaguje (aj) na maródku v seniorskom mužstve – na hosťovanie prichádza Michal Murček

PRIDANÉ: 2.11.2019

V kancelárii športového manažéra Jana Šťastného sa v súčasnom období intenzívne rieši situácia okolo absencií viacerých hráčov z posledného obdobia. Do metropoly východu tak prichádza z Turca na hosťovanie útočník Michal Murček.

27-ročný martinský odchovanec vstúpil do seniorského hokeja v drese rodného mesta. Neskôr odišiel do švédskej nižšej súťaže, kde zbieral cenné skúsenosti v drese Nynäshamns IF. Sezónu 2014/2015 strávil v nórskom klube Moss Hockey. Následne sa vrátil na Slovensko, kde postupne pôsobil v Martine, Poprade a uplynulú sezónu v Detve. Práve tam prežil zatiaľ bodovo najúspešnejší ročník, keď v 54 zápasoch základnej časti zaznamenal bilanciu 23 gólov a 21 asistencií. V play-off stihol ešte nastúpiť v 5 zápasoch, počas ktorých strelil jeden gól na ďalšie 4 nahral.

Sezónu 2019/2020 začal Michal v prvej lige, kde pomáhal Martinu. Po 17 odohraných zápasoch bol najproduktívnejším hráčom svojho tímu, keď získal 24 kanadských bodov za 12 gólov a rovnaký počet asistencií.

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný:Vzhledem k uvolnění na  hostování Juraje Bezucha do týmu HC Dukla Trenčín a nyní velmi početné marodce (Zeleňák, Slovák, Majdan, Haščák), jsme se dohodli s týmem HK Martin na hostování Michala Murčeka. Michal Murček měl minulý rok snovou sezonu v týmu Detvy. Na tohoto hráče jsme měli již delší dobu výborné reference a čekali jsme na vhodný okamžik ho oslovit. Vzhledem k uvolnění Juraje Bezucha na hostování a početné marodce jsme se pro tento krok rozhodli nyní.  Jedná se o podobný typ hráče, jako je právě Juraj Bezuch a proto jsme se s Michalem dohodli na zkoušce. Dohoda mezi námi zní, že odehraje zítřejší domácí utkání proti HK Nitra bude s týmem trénovat o reprezentační přestávce a pokud nám zapadne do koncepce a přesvědčí trenéry, jsme rozhodnuti mu nabídnout kontrakt do konce sezony.“

Michala vítame medzi Oceliarmi a prajeme mu veľa úspechov v našom drese!

(tty)

GALÉRIA