Víkendový prehľad výsledkov našej mládeže

PRIDANÉ: 18.10.2021

Ďalší víkend so sebou priniesol aj ďalšie zápasy košickej mládeže. Ich výsledky Vám prinášame v nasledujúcom prehľade.

Juniori sa tento víkend stretli na domácom ľade s dosavadným lídrom z Banskej Bystrice. V sobotu sa úvod zápasu niesol v duchu vyrovnanej partie. Zmenu skóre a taktiež aj otvárací gól stretnutia priniesla deviata minúta, keď barani udreli v početnej výhode zásluhou Hoja, ktorý pálil veľmi presne z ľavého kruhu. Zvyšok prvej časti góly už nepriniesol, avšak šancí bolo dosť na oboch stranách. Do druhej tretiny vstúpili Košičania riadne nabudení, z čoho vyplynul vyrovnávajúci gól už po 59 sekundách hry z hokejky Nagya. Aktívna hra domácich robila Bystričanom problémy, z ktorých resultovalo vylúčenie hosťujúceho Frídela a z následujúcej presilovej hry padol gól, ktorého autorom bol Kiss. Tern dostal nahrávku medzi kruhy a pohodlne zakončil. V polovici 29. minúty sa do úniku po chybe hostí dostal Nagy, ktorý to aj patrične využil a zvyšoval už na 3:1. V 33. minúte si „oceliari“ opäť svojou aktívnou hrou vypýtali presilovú hru, v ktorej skóroval Kaža vďaka presnej strele od modrej čiary. Po výbornej druhej časti z pohľadu domácich sa tak  išlo do šatní za stavu 4:1. Ďalšiu akciu zápasu nám priniesla až 46. minúta, kedy domáci Beluško telom zastavil protihráča a po vyhodnotení rozhodcov putoval po tomto zákroku predčasne pod sprchy. Päťminútovú presilovku hostia síce využili, ale nie dostatočne, kedy sa im podarilo znížiť vďaka Jendroľovi a jeho presne umiestnenej strele z pravého kruhu. To bolo však z pohľadu "baranov" všetko. Domáci však udreli ešte dvakrát. Najprv sa v 56.minúte Novota preštrikoval cez dvojicu obrancov a zoči-voči brankárovi namieril presne. V 57. minúte prišlo k ďalšiemu predčasnému odchodu pod sprchy, tentoraz tam smeroval Hojo za pichnutie. Jeho vylúčenie ešte využil Novák, ktorý tečoval Štecovo nahodenie od modrej čiary, a tak uzatvoril výsledok sobotňajšieho duelu.

HC Košice 6:2 BARANI Banská Bystrica (0:1,4:0,2:1)

Góly: 21. Nagy ( Plokhotnik, Novota M.), 23. Kiss (Novota M. , Jurčo), 29. Nagy (Plokhotnik, Novota M.) 35. Kaža (Farkaš, Novota A.) 56. Novota M. ( Štec, Jurčák), 59. Novák ( Štec, Kaža) – 9. Hojo (Vongrej, Jendroľ), 48. Jendroľ ( Vongrej, Hojo).

Nedeľa vyšla však oveľa lepšie hosťom. Aktívne začali domáci, ktorí svoj úvod okorenili aj ziskom presilovej hry, ale to len na malý moment, keď rozhodca ešte dodatočne vylúčil aj domáceho hráča za filmovanie pádu. Hra štyroch proti štyrom vyhovovala viac hosťom, ktorí sa dostávali do dobrých príležitostí. Na konci piatej minúty už však bola jedna strela presná. Naoko nenápadné nahodenie na bránu skončilo až v sieti a Bystrica sa tak ujala vedenia. O desať minút "barani" zvyšovali na 2:0 z ich pohľadu. Fungáč nabral rýchlosť v strednom pásme a po prechode útočnej modrej čiary nevymýšľal, ale spoza brániaceho hráča vyskúšal strelu z pravého kruhu a puk zaplachtil až do brány. V devätnástej minúte takmer rovnaká gólová situácia, tentoraz však z ľavého kruhu sa takýmto prechodom a presnou strelou do pravého horného rohu brány prezentoval Hojo a tak strelil gól už na 0:3. Druhá tretina priniesla viacero gólových šancí na jednej či druhej strane, no gól sme v druhom dejstve nevideli. Do tretej tretiny nastúpili Košičania s veľkým odhodlaním čo najskôr streliť kontaktný gól. To sa im podarilo na konci 46.minúty, kedy početnú výhodu zužitkoval Krasnozhon, aj vďaka veľmi peknej priťukávačke od kapitána Vaculika, po ktorej zostal medzi kruhmi nepokrytý. To bolo však z gólových okamihov duelu všetko. Košičanom sa už ani napriek veľkej snahe a viacerým šanciam nepodarilo výsledok znížiť, či vyrovnať, a tak stroskotali na výborne chytajúcom hosťujúcom brankárovi Šimkovi, ktorý pokryl až 44 striel východniarov. Zo šiestich možných si za tento víkend naši juniori odniesli tri body a v tabuľke tak zostávajú na piatom mieste s dvadsiatimi bodmi.

HC Košice 1:3 BARANI Banská Bystrica (0:3,0:0,1:0)

Góly: 45. Krasnozhon (Vaculik, Barger) – 5. Eliaš ( Forgáč, Vongrej), 15. Fungáč ( Melicher, Hudák), 19. Hojo ( Grič, Hudák).

Kadeti na svoj zápas vycestovali na Liptov, kde sa stretli s Liptovským Mikulášom. Na úvodný presný zásah duelu sa čakalo až do desiatej minúty. Pri presilovke Košíc sa najprv po chybe hostí dostali domáci do prečíslenia dvoch proti brankárovi, no táto akcia ešte nebola gólová. Prvý gólový okamih prišiel však krátko nato, kedy Korbáš nahodil puk na bránu spoza modrej čiary a ten prepadol cez lapačku košického brankára. „Oceliari“ však na svoju odpoveď nenechali čakať dlho a už o minútu vyrovnával Buchla, ktorý to od Niny Hudákovej dostal do palebnej pozície na ľavý kruh a odtiaľ mieril presne. Na začiatku sedemnástej minúty sa Košice znova dostali do presilovej hry, ktorú využili bo krásnej gólovej akcií, kedy Pinďár posunul puk za bránu Zdražilovi a ten puk spätnou prihrávkou naservíroval Kvietkovi a ten do odkrytej brány skóroval. Ďalší gólový moment priniesla až 32. minúta, opäť skórovali Košice. Král vysunul dopredu Tomku, ten posunul puk Pavlíkovi a jeho strela skončila aj s trochou šťastia za chrbtom brankára. V 35. minúte sa znova tešili z gólu hosťujúci Košičania. Pinďár zaviezol puk do rohu odkiaľ poslal backhandom žabku pred bránu na Nováka, ktorý dostal puk za bránkovú čiaru. Domáci celok do prestávky ešte stihol znížiť, v 39. minúte zostal na pravej žrdi voľný Korbáš a ten už vedel čo spraviť s nahrávkou do poloodkrytej svätyne. V tretej tretine znova padali góly až v druhe polovici. Najprv znižovali domáci na rozdiel jedného gólu v 52. minúte, ktorí sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a Korbáš svojím hattrickom tak znížil. To bolo zo strany domáceho tímu všetko. Naopak hosťujúci Košičania pridali ešte tri góly v priebehu troch minút. Na začiatku 54. minúty sa aj „oceliari“ dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a rovnako tak ju využili, kedy Pinďár posunul puk Kvietkovi ten mu ho vrátil a Pinďár pohodlne zakončil. O dve minúty sa skrytou a hlavne presnou strelou spoza obrancu prezentoval Pavlík a zvyšoval na 3:6. Finálnu bodku za duelom dal štyri minúty pred koncom Buchla, ktorý sa dostal ku voľnému puku pred bránkoviskom a jednoducho zakončil pod hornú žrď. Kadeti si tak naďalej udržujú druhé miesto v skupine východ.

HT MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:7 HC Košice (1:2,1:2,1:3)

Góly : 10. Korbáš (Katreniak), 39. Korbáš (Vandriak), 52. Korbáš (Kriška) – 11. Buchla (Hudáková, Regináč), 18. Kvietok (Zdražil, Pinďár), 32. Pavlík (Tomka, Král), 35. Novák (Pinďár), 54. Pinďár (Kvietok), 56. Pavlík (Kubiznik, Jaroš), 57. Buchla ( Hudáková, Lauff)

Okrem juniorov a kadetov sa do zápasového diania dostali aj hokejové triedy piateho a šiesteho ročníka, keď sa obidve kategórie stretli s rovnakým súperom z Prešova. Šiestaci si schuti zastrieľali a svojho súpera porazili 20:1. Naopak piataci neboli ďaleko od pekného obratu, kedy po prvej tretine prehrávali 1:5, po druhej tretine to bolo len o jeden gól 5:6, no v tretej tretine súper tromi gólmi odskočil a vyhral zápas konečným výsledkom 7:9.

HT 6 | HC Košice 20:1 Prešov Penguins (11:1, 4:0, 5:0)

HT 5 | HC Košice 7:9 Prešov Penguins (1:5, 4:1, 2:3)