Víťazná vlna teší, Bartánus však varuje: Nesmieme zložiť nohu z plynu

PRIDANÉ: 27.2.2023

Štvorzápasová víťazná séria dodala pohodu a tú predviedli košickí hokejisti aj na ľade východoslovenského rivala z Popradu. Štyri góly v priebehu jedenástich minút prvej tretiny posadili našich chlapcov na koňa a usadení pevne v sedle ostali až do záverečného klaksónu. Domáci síce strelili dva góly za stavu 0:5, no v tretej tretine prikrášlili skóre Matúš Havrila s Hunterom Fejesom a na cestu domov sme si tak nabalili pekné víťazstvo 7:2.

„Víťazstvo je super, ale potešíme sa z neho do polnoci a potom sa začneme sústrediť na veľmi ťažký zápas s Prešovom. Vieme, o čo súperovi ide a určite bude bojovať naplno,“ upozornil kapitán Marek Bartánus na stredajšiu dohrávku proti poslednému tímu tabuľky. Z pohľadu hladkého triumfu pod Tatrami vyzdvihol ubránenie všetkých štyroch oslabových hier, ako aj využitie dvoch z troch presiloviek. „Teší ma, že sa našim špeciálnym formáciám darí. Je to však o tom, že na tom pracujeme dennodenne v tréningoch.“

Séria piatich víťazstiev posunula „oceliarov“ pred druhý Zvolen a strata na vedúci Slovan predstavuje šesť bodov.

„Sme na víťaznej vlne a naša forma pred play-off stúpa. Je to super, ale musíme pokračovať v nastolenej práci a ostať nohami na zemi. Chceme skončiť v tabuľke čo najvyššie a ideálne by bolo základnú časť vyhrať. Potom by bola možnosť hrať každý prípadný siedmy zápas doma a to je výhoda,“ zamyslel sa útočník Marek Hovorka, ktorý sa v Poprade potešil zo svojho prvého gólu od návratu do košického dresu.

Prioritou pre zvyšnú časť základnej časti bude doladiť stúpajúcu formu a udržať si minimálne súčasnú tabuľkovú pozíciu.

„Výhoda domáceho prostredia v play-off je veľmi dôležitá a verím, že si udržíme minimálne tú druhú priečku. Extraliga je teraz mimoriadne vyrovnaná a nesmieme zložiť nohu z plynu. Snažíme sa časovať formu na play-off, ale ostávame nohami na zemi,“ skonštatoval Bartánus, podľa ktorého je súčasná víťazná séria tou najlepšou možnou správou. „Dlho sa nám nedarilo stabilizovať formu. Striedali sme lepšie výkony s horšími a v šatni sme o tom veľa hovorili. Cítili sme potrebu víťaznej série a som veľmi rád, že teraz ju máme. Nie je to zázrak, pretože mužstvo je kvalitné, skúsené a tvrdo pracuje. Verím, že to takto potiahneme až do konca sezóny.“

Šancu priblížiť sa k vedúcemu Slovanu na dostrel dostanú naši chlapci už v spomínanej stredajšej dohrávke proti Prešovu.

„Chceme vyhrať každý zápas a neuraziť šťastenu. Keď idete do play-off na víťaznej vlne, tak je to niečo úplne iné, ako keď na vás padne deka.  Nesmieme teda poľaviť,“ uzavrel Marek Hovorka.