Víťazom Memoriálu L. Trojáka sa stala trenčianska Dukla, „oceliari“ na treťom mieste

PRIDANÉ: 29.8.2021

Dnes sa skončil 41. ročník dorasteneckého turnaja Memoriál L. Trojáka. V priebehu posledného augustového víkendu sa v košickej Crow Aréne odohralo spolu šesť stretnutí, v ktorých si naši „oceliari“ postupne zmerali sily so svojimi rovesníkmi z Trenčína, Banskej BystriceZvolena.

Prvý zápas nám proti Trenčínu nevyšiel a prehrali sme ho výsledkom 4:8. Tromi gólmi sa zaskvel náš útočník Timotej Varga. Po vyrovnanej prvej tretine nám súper odskočil na rozdiel dvoch gólov. V tretej časti sme sa aktívnou hrou snažili zabojovať o výsledok, ale desať minút pred koncom nás zlomil siedmy a následne ôsmy gól, na čo sme už nedokázali zareagovať a do turnaja sme tak vstúpili neúspešne.

V sobotu bol našim súperom klub Barani Banská Bystrica. Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, no na konci prvej tretiny sme inkasovali. Po piatich minútach druhej  tretiny nám súper odskočil už na rozdiel dvoch gólov, na čo sme však hneď dokázali zareagovať a po minúte sme znížili. V polovici duelu sa nám gólom Marka Vincléra podarilo vyrovnať a do tretej tretiny sme vstupovali za nerozhodného stavu. V treťom dejstve sa opäť dokázal presadiť tím z Banskej Bystrice, avšak vedenie si dlho neudržal a Dávid Havadej svojim druhým presným zásahom na turnaji zabezpečil vyrovnanie na konečných 3:3. Tímy si teda body spravodlivo rozdelili.

Nedeľné sviatočné stretnutie sme začali výborne, keď sa v ôsmej minúte opäť raz presadil Timotej Varga. Do polovice zápasu sa však Zvolenčanom podarilo otočiť skóre a po druhej siréne už na tabuli svietil stav 1:3. Tretia tretina bola ale v réžii HC Košice. Timotej Varga pridal ďalšie dva góly a vyrovnali sme na 3:3. Rozhodujúcim momentom bol samostatný nájazd Filipa Janočka, vďaka ktorému sme dokonali obrat na 4:3. Najtesnejšie vedenie sme si dokázali ustrážiť a zápas sme tak doviedli do úspešného konca. Tromi gólmi sa opäť zahviezdil Timotej Varga.

Celkovým víťazom turnaja sa stala Dukla Trenčín, ktorá získala šesť bodov za dve výhry v riadnom hracom čase. Druhé miesto obsadili Barani Banská Bystrica so štyrmi bodmi a zásluhou lepšieho skóre odsunuli na bronzovú pozíciu HC Košice. Nepopulárnu štvrtú priečku s tromi bodmi obsadili „rytieri“ zo Zvolena.